[edytuj autora]

Renata L. Górska

Zdjęcie Renata L. Górska
Renata L. Górska – polska autorka literatury obyczajowej. Urodzona w drugiej połowie minionego wieku na Śląsku, od ćwierćwiecza żyje poza granicami Polski. Bardzo chętnie wraca do ojczyzny. Wykształcenie /ekonomiczne/ nie znalazło odzwierciedlenia w jej aktywności zawodowej. Pracowała w księgarniach, antykwariacie, galeriach sztuki, udzielała się również jako wolontariuszka, np. w przedszkolu. Przez kilka lat regularnie współpracowała z dwutygodnikiem polonijnym „Samo życie”. Publikowała też felietony i opowiadania w Internecie.

Na polskim rynku wydawniczym zadebiutowała w 2007 roku powieścią „Cztery pory lata” (wyd. II – 2011). W 2010 roku ukazała się jej druga powieść – „Za plecami anioła”. W styczniu 2012 - trzecia powieść "Błędne siostry".

Renata L. Górska jest mężatką (i muzą swego męża – malarza) oraz matką syna, również artysty.

źródło: (blog autorki)

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Nie mam pojęcia, komu przyszło na myśl, by stworzyć tu osadę, ale musiał to być jakiś wyjątkowy odludek bądź idealista. Mam nadzieję, że nie mój własny pradziad, bo przetrwała o nim opinia człeka nader pomysłowego, acz nie zawsze rozważnego. W każdym razie
za jego życia wykupiono tutejsze parcele ponoć za bezcen i zaczęto stawiać domy. Podobno miało ich być więcej, lecz gdy dokopano się jakiegoś starego cmentarza, kolejni chętni zrezygnowali z budowy. Ludzie z miasteczka mówili, że nad tymi, które już powstały, ciąży wieczysta klątwa."
Dodał: Amariel Dodano: 13 VIII 2010 (ponad 10 lat temu)
0 0


Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: bookthief
29 I 2012 (ponad 9 lat temu)

Statystyki pisarza

5 książek w naszym katalogu
2 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają