[edytuj autora]

Nigel West

Zdjęcie Nigel West
Urodzony w Lambeth, Nigel West kształcił się w klasztorze katolickim a następnie na Uniwersytecie Londyńskim. Jeszcze jako student pracował jako naukowiec dla pisarzy Ronalda Seth i Richarda Deacon, specjalizujących się w kwestiach bezpieczeństwa i wywiadu.

W 1977 roku dołączył do BBC, gdzie prowadził programy dokumentalne tj. SPY! (szpieg) oraz ESCAPE! (ucieczka). Jego pierwsza książka napisana wraz z Richardem Deacon, bazowała na programie SPY!Następnie zlecono mu napisanie historii wojny Security Service, MI5, którą opublikował w 1981 roku.Od tego czasu wydawał średnio jedną książkę literatury faktu na rok, w tym The Secret War for the Falklands opublikowaną w styczniu 1997 roku.

West koncentruje się na tematyce bezpieczeństwa i wywiadu a jego kontrowersyjne książki stale trafiają na czołówki gazet.
Magazyn The Sunday Times skomentował:

"Jego informacje są tak dokładne, iż wielu ludzi wierzy, że jest nieoficjalnym historykiem tajnych służb.Źródła z których korzysta West są niewątpliwie wspaniałe. Jego książki zawierają mnóstwo zamierzonych wskazówek dla potencjalnych historii na pierwszą stronę gazet."

Nigel West często przemawia na seminariach wywiadu i wygłasza odczyty, zarówno w centrali KGB na Placu Dzierżyńskiego jak i w siedzibie CIA w Langley. Obecnie jest członkiem wydziału Centrum Studiów Kontrwywiadu i Bezpieczeństwa(Centre for Counterintelligence & Security Studies)w Waszyngtonie (www.cicentre.com).

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Miravelle
16 I 2016 (ponad 5 lat temu)

Statystyki pisarza

2 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają