Meggin Patricia Cabot, znana pod pseudonimem Meg Cabot (ur. 1 lutego, 1967 r. w Bloomington w USA), pisała również pod pseudonimami Patricia Cabot i Jenny Carroll. Amerykańska pisarka znana z romantycznych komedii dla nastolatków i dorosłych. Napisała i opublikowała niemal 40 książek.
Obecnie mieszka w Key West na Florydzie. Przeniosła się tam z Nowego Jorku. Powodem opuszczenia NYC był zamach na World Trade Center 11 września 2001, w pobliżu "dwóch wież" na Wall Street pracował jej mąż. Gdy była dzieckiem jej ulubionymi autorami byli Jane Austen, Judy Blume i Barbara Cartland. Jest mężatką od 1 kwietnia1993 roku. Jej mężem jest pisarz i poeta Benjamin D. Egnatz. Ślub odbył się we Włoszech, a historia związku Meg Cabot i jej męża stała się kanwą książki Włoskie szaleństwo. Pierwszą książką jaką napisała była Where roses grow wild (Tam, gdzie rosną dzikie róże). Została ona wydana w 1998 roku. Meg Cabot jest też współtwórcą scenariuszy do filmów: Księżniczka na lodzie (2005) i Pamiętnik księżniczki (2001).
W Polsce powieści Meg Cabot ukazują się nakładem Amber (wydawnictwo). Zdecydowaną większość (21 z 35) na język polski przełożyła Edyta Jaczewska.
Czy wyobrażałyście sobie tę postać jako realną osobę?
Przyznam, że niemal przez całą pierwszą część, miałam przed oczami śliczną Fridę Gustavsson, jedną z moich ulubionych młodych modelek.
Jestem ciekawa waszych skojarzeń ; ).
Dodał: missblair Dodano: 19 III 2011, 21:43:18 (11 miesięcy temu)