[edytuj autora]

Marek Dziewiecki

Zdjęcie Marek Dziewiecki
Młody człowiek jest osobą, która stopniowo odkrywa swoją niezwykłość i wyjątkowość pośród świata zwierząt i przedmiotów. Młodość charakteryzuje się otwartością na najpiękniejsze marzenia i aspiracje, a z drugiej strony wiąże się z podatnością na uzależnienia i na inne zagrożenia, płynące ze środowiska zewnętrznego, a także z własnej niedoskonałości, jakiej doświadcza każdy z nas. Ksiądz Marek Dziewiecki stał się swojego rodzaju przewodnikiem dla ludzi młodych: zarówno dla tych, którzy świetnie radzą sobie z życiem i pytają dorosłych o to, co dobrego mogą czynić, jak też dla tych, którzy - często z winy dorosłych! - nie radzą sobie z twardą rzeczywistością i popadają w uzależnienia.
Edukację ksiądz Marek Dziewiecki odbywał najpierw w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, a następnie ukończył studia doktoranckie z psychologii na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Obecnie jest adiunktem w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Aby pomagać młodym ludziom, prowadzi w Radomiu telefon zaufania - "Linia Braterskich Serc", a od dwudziestu już lat spotyka się z młodzieżą w szkołach na terenie całego kraju. W czasie takich spotkań rozmawia o tym, jak wygrać życie i być szczęśliwym. Chętnie podkreśla to, że Jezus uczy nas mentalności zwycięzcy, gdyż każdemu z nas proponuje wyłącznie optymalną drogę życia, czyli życie w mądrości, miłości i radości. Ks. Marek jest autorem ponad czterdziestu książek, dotyczących tematyki wychowania, dorastania do małżeństwa i rodziny, komunikacji międzyludzkiej, a także profilaktyki i terapii uzależnień. Idąc z duchem czasu ksiądz Marek Dziewiecki odbywa z młodzieżą spotkania także za pośrednictwem internetowych czatów i nośników informacji cyfrowej. W Internecie można znaleźć kilkaset jego tekstów.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Człowiek , który kocha i który w konsekwencji tego jest szczęśliwy, zawsze będzie fascynował tych, którzy nadaremno szukają szczęścia na innej drodze niż droga miłości"
Dodał: shczooreczek Dodano: 04 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+5 0


"Miłość jest bowiem siłą, która w jednym momencie może stworzyć każdego z nas zupełnie na nowo!"
Dodał: shczooreczek Dodano: 04 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+4 0


"Osamotnienie jest pierwszym i najbardziej radykalnym złem, o jakim mówi Pismo Św.( Rdz 2,18). Jest to zło jeszcze większe niż grzech czy śmierć doczesna, gdyż osamotnienie wyklucza rozwój oraz uniemożliwia doświadczenie miłości"
Dodał: shczooreczek Dodano: 04 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+3 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: DianaDelryn
26 VIII 2010 (ponad 9 lat temu)

Statystyki pisarza

54 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają