[edytuj autora]

Małgorzata Kalicińska

Zdjęcie Małgorzata Kalicińska
Małgorzata Kalicińska (ur. 30 września 1956 w Warszawie) - polska powieściopisarka. Jest absolwentką XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, następnie ukończyła SGGW-AR w Warszawie. Pracowała w szkołach: Technikum Ogrodniczym w Konstancie-Jeziornie, Szkole Podstawowej nr 312 w Warszawie, Szkole Podstawowej nr 328 w Warszawie. Była researcherką w TVP1 w programie Kawa czy herbata. Współtworzyła program Forum nieobecnych, współpracowała przy redagowaniu programu Żyć bezpieczniej. Wiele lat pracowała i była współwłaścicielką Agencji Reklamowej Camco - Media. Ma dwoje dorosłych dzieci: Stanisława i Barbarę. Autorka powieści:
* Dom nad rozlewiskiem, 2006 – współczesna saga rodzinna dziejąca się na Mazurach. Książka dostała nagrodę księgarzy Witryna 2006 oraz nominację do Nagrody Literackiej Srebrnego Kałamarza im. Hermenegildy Kociubińskiej.
* Powroty nad rozlewiskiem, 2007 – niejako pierwsza część owej sagi, osadzona w realiach lat 1945–1980.
* Second Hand – opowiadanie wydane w zbiorku Wakacyjna miłość.
* "Miłość nad rozlewiskiem", 2008 - kontynuacja losów rodziny Małgorzaty oraz Pauli

Źródło: Wikipedia.pl

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"dzisiaj już wiem, że to tak już jest – piękno musi się przepleść z brzydotą, dobro ze złem, zdrowie z chorobą, życie ze śmiercią, żeby nie było jednostajnie i nudno."
Dodał: Molka Dodano: 16 XI 2009 (ponad 10 lat temu)
+2 0


"Wywalili mnie z boiska i nawet nie jestem już na ławce rezerwowych. Czerwoną kartkę dostałam za metrykę. Za karę, że jestem stara.
W domu nie umiałam się odnaleźć. Błąkałam się po pokojach. Łażenie po centrach handlowych nie przynosiło ulgi. Wracałam więc do domu. Brałam do rąk książkę i okazywało się, że nie umiem czytać. Przewracałam kartki, litery nie składały się w zdania... Włączałam telewizję. Koszmar. Durne memlanie, reklamy gówien, idiotyczne seriale dla półmózgów, programy dla dzieci. Siedziałam w fotelu i beczałem. Nie umiem żyć..."
Dodał: marzyciel Dodano: 04 IV 2013 (ponad 7 lat temu)
+1 0


"...życie na wysokim poziomie optymizmu wymaga z dnia na dzień coraz więcej wysiłku"
Dodał: Blumka Dodano: 14 XII 2012 (ponad 7 lat temu)
+1 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Nudna, bo nic się nie dzieje. Przychodzi bohater A do bohatera B i rozmawiają. B przychodzi do C i rozmawiają. C przychodzi do A i rozmawiają... I tak w kółko... Czy kolejne części są tak samo denne? Jakim cudem to coś mogło stać się bestlesserem, to...
Dodał: aleandra Dodano: 03 VII 2009, 16:33:09 (ponad 11 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 1
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: nicole
04 VI 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

19 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają