[edytuj autora]

Ludwik Kowalski

Zdjęcie Ludwik Kowalski
Ludwik Kowalski, urodzony w roku 1931 w Warszawie, jest emerytowanym profesorem fizyki mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Rodzice jego, polscy komuniści, wyemigrowali z nim do Związku Radzieckiego w roku 1932. Sześć lat później ojciec jego został aresztowany i zesłany na Kolyme, gdzie zmarł dwa lata później.

W roku 1946 Ludwik Kowalski powrócił wraz z matką do Polski. W 1956 roku, po ukończeniu Politechniki Warszawskiej, wyjechał na aspiranturę do Francji, gdzie zdobył doktorat, w dziedzinie fizyki jądrowej. W roku 1963 wrócił do Polski by prowadzić prace badawcze na Uniwersytecie Warszawskim. Kilka miesięcy później wyjechał do Stanów Zjednoczonych i tam na stałe się osiedlił. Jest on autorem i współautorem ponad setki publikacji naukowych i pedagogicznych.
http://kowalskiludwik.autorzy365.pl/

[edytuj opis]

Najwyżej oceniane książki autora

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Zapisane zeszyty spoczywały w starej żelaznej skrzyni. W roku 2009, w wieku 78 lat, zdecydowałem się w końcu ją otworzyć. Wcześniej nigdy nie czytałem powtórnie swoich zapisków. Gdy zabrałem się do nich, stało się dla mnie jasne, że tłumaczenie całości nie miałoby sensu, biorąc pod uwagę kiepską kompozycję, liczne powtórzenia i zbyt wiele szczegółów. Jednak czytając, ujrzałem moje życie w wyraźniejszym świetle i uznałem, że jest w nich dość treści, by mogły zainteresować innych. Oczywiście to tylko fragment dużo większego obrazu, przedstawiającego tysiące ludzi zmiatanych z powierzchni ziemi przez dwudziestowieczne ideologie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 III 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Oto “księga mojego życia”, oparta na treści moich dzienników, prowadzonych od czasu, gdy jako chłopiec mieszkałem w ZSRR i w Polsce, i kontynuowanych, gdy byłem już dorosłym człowiekiem, wędrującym między Polską, Francją i USA. Pozwala ona prześledzić moją ewolucję od oddanego stalinisty do czynnego antykomunisty, nie pomijając spraw uczuciowych i innych kwestii, które mnie wówczas zajmowały."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 III 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"By chronić prywatność osób trzecich, większość imion i nazwisk występujących w dziennikach zastąpiłem inicjałami, jak. L., K. czy R. Nie zachowałem przy tym pełnej konsekwencji, co może prowadzić do zmylenia czytelnika. Jednakże osoby ukryte pod inicjałami są postaciami drugoplanowymi. Ci zaś, którzy odegrali w moim życiu ważną rolę, jak Ania, Joliot-Curie, Pawłowski, Radvanyi, czy Russak, wspominani są pod prawdziwymi imionami/ nazwiskami. Nie dało się pójść na lepszy kompromis pomiędzy ochroną prywatności a zachowaniem autentyczności."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 III 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: agnieszka3201
26 III 2014 (ponad 6 lat temu)

Statystyki pisarza

1 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają