[edytuj autora]

Luca DAndrea

Zdjęcie Luca DAndrea
Włoski pisarz. Urodził się w Bolzano gdzie mieszka i pracuje do dziś. Absolwent filologii niemieckiej i socjologii literatury, od 10 lat uczy języka włoskiego w szkołach gimnazjalnych.

Autor m.in. trylogii fantasy dla młodzieży Wunderkind (wyd. w 2009 r.). Popularność zdobył stworzeniem scenariusza do serialu obyczajowego Mountain Heroes, przybliżającego historię życia i akcji ratowników górskich w Dolomitach. Sukces serialu zainspirował młodego artystę do napisania Istoty zła, thrillera, który stał się hitem Targów Książki (w Londynie). Przed premierą we Włoszech ponad 30 wydawców z całego świata wykupiło prawa do publikacji. Największe wytwórnie filmowe prowadzą rozmowy w sprawie ekranizacji powieści.
Mimo wielkiego sukcesu D’Andrea nadal bardziej myśli o sobie jako o czytelniku, niż o pisarzu na pełnym etacie. Wśród ulubionych autorów wymienia Stephena King, Jo Nesbo, Jeana-Christophe’a Grangé, Jefferya Deavera, Richarda Mathesona, Stiega Larssona, Cormaca McCarthy’ego, Giorgioa Falettiego, H.P. Lovecrafta.

źródło opisu: http://wirtualnywydawca.pl/2016/10/wydawnictwo-a-b-poleca-is...

[edytuj opis]

Najwyżej oceniane książki autora

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Jeżeli dziewięć razy wybierzesz właściwie, nic nie zyskasz poza bólem. Za dziesiątym razem zrozumiesz, dlaczego to zrobiłeś. I będziesz szczęśliwy."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 14 X 2018 (rok temu)
0 0


"W 1945 roku skończyła się wojna, ale nie głód. Kobold nauczył się, że dla tych, którzy rodzą się bez butów, wojna nigdy się nie kończy."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 14 X 2018 (rok temu)
0 0


"W gospodarstwie nie było zegarów. Słońce wyznaczało rytm dni. Simon Keller uczył się cierpliwości już od najmłodszych lat. Czas - mawiał Voter Luis - należy do gwiazd, nie do ludzi. Kim jesteś w porównaniu z gwiazdami, mój synu? Świeciły, kiedy Terach dał życie Abrahamowi i będą świeciły nadal, kiedy wszyscy już o tobie zapomną. Gwiazdy władają czasem, ludzie są przez niego miażdżeni. Grzeszy pychą ten, kto nie umie czekać."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 14 X 2018 (rok temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Magda1116
28 IX 2018 (rok temu)

Statystyki pisarza

2 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają