[edytuj autora]

Krzysztof Kwiatkowski

Zdjęcie Krzysztof Kwiatkowski
Krzysztof J. Kwiatkowski (ur. 27 października 1952 w Łodzi) – polski propagator survivalu, znany w środowisku harcerzy i „ludzi survivalu” jako „Krisek”.

Ukończył studia pedagogiczne o specjalności „pedagogika opiekuńcza” na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe o specjalności „resocjalizacja” w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej (obecnie Akademia Pedagogiki Specjalnej) w Warszawie. Pracuje z trudną młodzieżą. Od ok. 1986 roku organizuje obozy survivalowe w Bieszczadach. Brał udział w rajdzie samochodowym organizowanym przez Romualda Koperskiego Transsyberia (Gdańsk-Magadan-Gdańsk, 30.000 km) jako odpowiedzialny za sprawy przetrwania i korespondent dla PAP. Zaproszony do współtworzenia w 2005 r. Międzynarodowego Festiwalu Odkrywców, Podróżników i Ludzi Aktywnych Mediatravel przedstawił survival oraz jego znanych przedstawicieli. Zajmuje się filozofią survivalu w kontekście „kondycji człowieka”, psychologią przetrwania, fizjologią ekstremalną. Publikował w nieistniejącym już dwumiesięczniku Survival i prowadzi stronę internetową. Instruktor ratownictwa.

Pracował 24 lata jako wychowawca w zakładzie wychowawczym dla chłopców. Obecnie pracuje nad survivalem jako metodą pracy z młodzieżą trudną. Wykłada metodykę resocjalizacji i jej survivalowy aspekt na wyższych uczelniach (Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi). Jego działalność została zauważona w pracach naukowych poświęconych pedagogice (Prof. Stanisław Kawula „Survival jako metoda resocjalizacji nieletnich przestępców”; praca zbiorowa pod redakcją Teresy Sołtysiak i Jolanty Sudar-Malukiewicz „Zjawiskowe formy patologii społecznych oraz profilaktyka i resocjalizacja młodzieży”, Wydawnictwo Akademii Bydgoskiej, Bydgoszcz 2003. Prof. A. Nalaskowski, „Dzikość i zdziczenie jako kontekst edukacji”, Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Kraków 2006). W 2007 pojawił się artykuł KJ Kwiatkowskiego "Survival, czyli sztuka przetrwania - możliwości wykorzystania programu w resocjalizacji"; praca zbiorowa pod redakcją Ireny Pospiszyl i Marka Konopczyńskiego "Resocjalizacja - w stronę środowiska otwartego", Wydawnictwo PEDAGOGIUM, Warszawa 2007. Momenty te zaważyły na współpracy z uczelniami wyższymi w zakresie survivalu (artykuły, wykłady, konferencje). Od 2008 roku bierze udział w survivalowych przedsięwzięciach na rzecz pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach projektów unijnych.

Źródło: pl.wikipedia.org

[edytuj opis]

Najwyżej oceniane książki autora

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Musisz zrozumieć, że zgadzając się psychicznie na zakończenia dla ciebie najgorsze, automatycznie pogarszasz swoje szanse, automatycznie stajesz się mniej skuteczny w naginaniu sytuacji na swoją korzyść. Musisz zrozumieć swoje miejsce i swoją rolę w całym wydarzeniu. Ważne, a nawet bardzo ważne, jest trzymanie się myśli o szczęśliwym zakończeniu."
Dodał: Anjo Dodano: 07 VIII 2010 (ponad 14 lat temu)
0 0


"Bezradność, lęk i panika wynikają najczęściej z NIEWIEDZY i NIEWIARY W SIEBIE."
Dodał: Anjo Dodano: 02 VIII 2010 (ponad 14 lat temu)
0 0


"Nauczyć się czegoś więcej, to oznacza być przygotowanym na różne niespodzianki."
Dodał: Anjo Dodano: 02 VIII 2010 (ponad 14 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Anjo
07 VIII 2010 (ponad 14 lat temu)

Statystyki pisarza

1 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają