[edytuj autora]

Julie Kagawa

Zdjęcie Julie Kagawa
Julie Kagawa urodziła się w Kalifornii, ale tam nie przydarzyło jej się nic ekscytującego. Więc kiedy miała dziewięć lat, przeprowadziła się z rodzicami na Hawaje. Tu, nie zważając na huragany i rekiny, mnóstwo czytała - ku utrapieniu nauczycieli, którzy odbierali jej powieści schowane pod podręcznikiem do matematyki. Tak jak później, gdy pracowała w księgarniach, kierownicy złościli się, gdy przyłapywali ją na lekturze książek, które powinna ustawiać na półkach. Jej pasja przerodziła się sukces, gdy ukazał Żelazny król – tom 1 mrocznej i romantycznej trylogii wypełnionej akcją, przygodą, humorem i groźną magią.

Julie Kagawa zawsze lubiła baśnie, zwłaszcza te, w których elfy nie są uroczymi skrzydlatymi istotkami. W Żelaznym królu połączyła wątki Snu nocy letniej, Alicji w krainie czarów, Opowieści z Narnii i powołała do życia zupełnie nową rasę elfów, zrodzoną z ludzkich marzeń o technologii i postępie. Jej bogaty dziwny świat żelaznych elfów, w który przemierza silna i niezależna Meghan Chase, przenika się z naszym, choć ich nie widzimy. Ale one widzą nas...

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"- Puk, nie! - Złapałam go za rękaw. - Nie walcz z nim. Ktoś może zginąć. - Pojedynki na śmierć i życie zwykle kończą się w ten sposób."
Dodał: Miravelle Dodano: 29 X 2012 (ponad 7 lat temu)
+4 0


"Można zginąć na tyle ciekawych sposobów: zostać nadzianym na szklany miecz, zaciągniętym pod wodę i zjedzonym przez kelpię, zamienionym w pająka albo krzak róży na wieki wieków...- spojrzał na mnie.- To co, idziesz?"
Dodał: Miravelle Dodano: 29 X 2012 (ponad 7 lat temu)
+4 0


"Każda wojna niesie ze sobą ofiary."
Dodał: Miravelle Dodano: 29 X 2012 (ponad 7 lat temu)
+4 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Jak podobała wam się książka??
Dodał: owocowa123 Dodano: 04 VI 2012, 16:32:13 (ponad 7 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 3
Liczba głosów: 2

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Anette1
02 II 2011 (ponad 9 lat temu)

Statystyki pisarza

17 książek w naszym katalogu
3 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają