[edytuj autora]

John Marsden

Zdjęcie John Marsden
John Marsden urodzony w Victroii, w Australii w 1950 roku. Marsden zaczął pisać, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut So much to tell you powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów.
Po pierwszym sukcesie Marsden przez kilka lat łączył karierę pisarską z pracą pedagoga. Później zrezygnował z pracy w szkole, ale nie z pracy z młodzieżą - organizował warsztaty pisarskie, w których brali udział także młodzi ludzie z Turcji czy Indonezji. Sukces tych warsztatów zainspirował go do założenia w 2006 roku szkoły, w której nie tylko pełni funkcję dyrektora, ale też prowadzi lekcje.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Już kiedy pociągał za spust, wiedział, ze popełnił błąd, ale strzelby nie znają się na błędach. One nie wierzą w pomyłki."
Dodał: kamila Dodano: 09 XII 2012 (ponad 7 lat temu)
+24 0


"Ludzie nigdy nie patrzą w górę- powiedział. Jeśli jakiś budowlaniec spaprał robotę, można to poznać, patrząc w górę. Bo z pewnością był wystarczająco cwany, by na poziomie wzroku wszystko wyglądało jak trzeba."
Dodał: kamila Dodano: 23 VI 2012 (ponad 8 lat temu)
+24 -1


"Czasami nie mamy o czym dyskutować. Jeśli w ogolę mamy jakiś wybór, to chyba jest prosty: możemy zginać w walce albo umrzeć jako tchórze."
Dodał: kamila Dodano: 03 XII 2012 (ponad 7 lat temu)
+23 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Nie powstała 2 część filmu ale za to stworzyli serial :D 23 kwietnia miał premierę pierwszy odcinek. Ktoś już oglądał ? Jak wam się podobało ? :) Podobno 1 sezon ma mieć 6 odcinków.
Dodał: WyPaLoNa Dodano: 26 IV 2016, 14:51:38 (ponad 4 lat temu)
Jeżeli chodzi o mnie strasznie mi się podobał ten film ♥ A wasze odczucia ?
Dodał: Cruciatus Dodano: 15 VII 2013, 10:43:09 (ponad 7 lat temu)
To pytanie powinno byc zamieszczane pod każdą książką, ale wiecie kiedy premiera? Chcę wiedzieć jak zakończy się seria jak najszybciej ;D
Dodał: Arianna Dodano: 08 IV 2013, 19:44:03 (ponad 7 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.06
Liczba głosów: 8

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: shczooreczek
15 III 2011 (ponad 9 lat temu)

Statystyki pisarza

11 książek w naszym katalogu
5 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają