[edytuj autora]

Jeremy Clarkson

Zdjęcie Jeremy Clarkson
Jeremy Charles Robert Clarkson (ur. 11 kwietnia 1960, Doncaster), angielski dziennikarz telewizyjny, zajmujący się motoryzacją oraz prezenter programu Top Gear (pozostali to: James May i Richard Hammond), a także publicysta i podróżnik.

Clarkson zdobywał wykształcenie w szkole średniej w Repton, z której - jak twierdzi - został usunięty za naganne zachowanie. Po opuszczeniu szkoły, pracował w firmie swoich rodziców, gdzie zajmował się sprzedażą zabawek - Misiów Paddingtonów. Następnie zatrudnił się w redakcji Rotherham Advertiser, gdzie szlifował swój talent dziennikarski. Połączył go ze swoją pasją motoryzacyjną i wspólnie z Jonathanem Gillem założył Motoring Press Agency. Agencja Clarksona prowadziła przeznaczone dla prasy lokalnej testy samochodów. Recenzje samochodów autorstwa Clarksona trafiały też do specjalistycznych magazynów samochodowych, takich jak Performance Car.

Prowadzi w BBC cykliczny program poświęcony samochodom oraz sportom motorowym Top Gear. Był także prezenterem cyklu Jeremy Clarkson's Extreme Machines, w którym zajmował się innymi pojazdami - samolotami, łodziami podwodnymi oraz amfibiami. Program Top Gear emitowany był w Polsce na TVN Turbo i nieobecnym już na naszym rynku BBC Prime, obecnie zaś nadaje go BBC Knowledge. Clarkson pisze cotygodniowe felietony do The Sunday Times i do The Sun.

Obecnie jest też posiadaczem: Mercedesa CLK 63 AMG Black Edition, Mercedesa SLK 55 AMG, Volvo XC90, Mercedesa SL 65 AMG Black Series, Forda Focusa Mk.1, Ferrari F430.

Jeremy posiadał w swojej karierze już kilka egzotycznych samochodów: Ferrari F355, Mercedesa SL 55 AMG, Jaguara XJR, Lamborghini Gallardo Spyder, Forda GT, Mercedesa SL 65 AMG Black Series, Astona Martina V8 Vantage(jego żony), Caterhama Seven R500 (jego żony).

Prezenter miał wypadek samochodowy podczas kręcenia zdjęć do 12 serii Top Gear. Celowo wjechał w ścianę z cegieł samochodem ciężarowym. Efekt zderzenia był znacznie intensywniejszy, niż się prezenter spodziewał. Jest to pierwszy tak poważny wypadek Clarksona od 31 lat.

W trakcie kręcenia programu Top Gear, Jeremy odbył wiele podróży po całym świecie dokonując efektownych wyczynów. M.in. przepłynął samochodem-amfibią własnej konstrukcji przez kanał La Manche wspólnie z Richardem Hammondem i Jamesem Mayem. Clarkson i May są ponadto pierwszymi ludźmi którzy dotarli na biegun północny samochodem. Wyprawa była elementem zorganizowanego na potrzeby Top Gear wyścigu z psim zaprzęgiem którym jechał Richard Hammond.


Źródło: www.wikipedia.pl

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"(...) ja natomiast przepadam za książkami, które w moim życiu stają się ważniejsze niż życie jako takie."
Dodał: Polly Dodano: 23 VII 2014 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Możecie mówić, że to nie fair, żeby niektóre dzieci miały łatwiejszy start w życiu niż inne. A ja będę musiał się z wami całkowicie zgodzić. Podobnie, to niezupełnie fair, że niektórzy ludzie rodzą się grubi, brzydcy, są dyslektykami, niepełnosprawnymi, są rudzi, niscy, albo pochodzą z Walii."
Dodał: kamilka257 Dodano: 06 XII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0


"W Wielkiej Brytanii co roku wypisuje się 16 milionów recept na środki nasenne o pełnym działaniu, z których tylko część trafia do Robbiego Williamsa."
Dodał: kamilka257 Dodano: 06 XII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.5
Liczba głosów: 4

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: ticket
28 VIII 2009 (ponad 12 lat temu)

Statystyki pisarza

15 książek w naszym katalogu
3 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają