Dyskusje do książek autorstwa Jane Austen

Pan Darcy czy Pan Knightly?
Dyskusja do książki "Emma"
Przyjęło się, że najbardziej popularną powieścią Jane Austen jest "duma i uprzedzenie" albo ewentualnie "rozważna i romantyczna". Stąd wzięło się , że ideałem mężczyzny zarówno ze względu na bogactwo, urodę i nieprzeciętny charakter, inteligencję sta...
Dodał: mariella Dodano: 20 I 2012, 10:26:59 (ponad 8 lat temu)
Książka czy film ??
Dyskusja do książki "Perswazje"
Muszę się przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych powieści i już sama nie wiem ile razy ją przeczytałam. Ale ostatnio też polubiłam ekranizację i jestem ciekawa opinii na temat zgodności z książką, no i oczywiście opinii o odtwórcach głównych ról.
Dodał: hawi86 Dodano: 08 VIII 2011, 10:57:34 (ponad 8 lat temu)
Ulubieni bohaterowie.
Dyskusja do książki "Duma i uprzedzenie"
Zastanawiałam się, czy Waszą uwagę też bardziej przykuwają postacie rozsądne - przynajmniej na tyle, aby nie robić z siebie pośmiewiska w towarzystwie - o dowcipie raczej ironicznym, niż te przekonane o ogromie ludzkich zalet - jak Jane - i dość prze...
Dodał: pepperpot Dodano: 26 VII 2011, 20:31:29 (ponad 8 lat temu)
Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to czysta profanacja. Już sam tytuł jest jedną wielką masakrą, a jak się przeczyta dwie pierwsze strony to nie wiadomo - śmiać się czy płakać.
Dodał: emilwch Dodano: 09 III 2011, 18:21:51 (ponad 9 lat temu)
Lepsza książka czy film?
Dyskusja do książki "Mansfield Park"
Właśnie obejrzałam ekranizację książki - świetny film :) Jestem następna w kolejce w bibliotece do tej książki. Waszym zdaniem film czy ksiażka?
Dodał: irkaaa Dodano: 28 IX 2010, 12:59:21 (ponad 9 lat temu)
zakochana w Perswazjach
Dyskusja do książki "Perswazje"
Książki Jane Austen mają to do siebie, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. W "Perswazjach" ja odnalazłam cząstkę swojego życia. Ta książka to moja ulubiona. Mimo wszystko zaskakuje mnie za każdym razem.
Dodał: mariella Dodano: 22 VIII 2010, 22:08:34 (ponad 9 lat temu)
Bardzo CIEKAWA
Dyskusja do książki "Perswazje"
Uwielbiam książki Jane Austen, ta również jest super. W książkach podoba mi się to że dopiero na samym końcu wszystko się rozwiązuje.
Dodał: lenka Dodano: 17 VI 2010, 17:05:41 (ponad 10 lat temu)
Wszystkich dyskusji: 7

Informacje

Dyskusje są wyświetlane od ostatnio dodanych.

Po kliknięciu na temat dyskusji przejdziesz do danego wątku gdzie znajdują się odpowiedzi oraz informacje na temat książki, której tyczy się dyskusja.