[edytuj autora]

Jan Van Helsing

Zdjęcie Jan Van Helsing
Jan van Helsing (prawdziwe nazwisko Jan Udo Holey, ur. 23 marca 1967 w Dinkelsbühl) jest kontrowersyjnym niemieckim autorem książek o tematyce spiskowej, podróżnikiem oraz właścicielem wydawnictwa Armadeus Verlag.

Od 1985 roku podróżuje po całym świecie m.in. był w USA, Egipcie, Ameryce Południowej i Azji. Twierdzi, że odkrył fakty, które podają w wątpliwość znany "obraz" świata oraz podczas swoich podróży spotkał różnych ciekawych ludzi z kręgów wywiadowczych, templariuszy i członków loży masońskich oraz ludzi związanych z magią.

Dzięki powyższym spotkaniom, w 1993 roku wydał swą pierwszą książkę o tajnych stowarzyszeniach. W ciągu dwóch lat książka stała się bestsellerem - sprzedano ją w ponad 100 000 egzemplarzy i przetłumaczono na osiem języków.

W roku 1995 pojawił się drugi tom książki o tajnych stowarzyszeniach. Przedstawione materiały dotknęły pewne kręgi w Szwajcarii i Niemczech do tego stopnia, że konsekwencją była największa po 1945 roku konfiskata książek w Niemczech (oficjalnie miała zapobiec szerzeniu antysemityzmu).

Jeszcze większy sukces odniosło jego dzieło Ręce precz od tej książki, które ukazało się w Polsce w maju 2005 roku.

W swoich wydanych 9 książkach często przewidywał trafnie wydarzenia polityczne i gospodarcze, a także zaproponował wyjaśnienie istnienia globalnego terroryzmu, jako celowo wprowadzonego, dzięki któremu umożliwiono inwigilację obywateli prowadzącą do Nowego porządku świata:

„Chaosu zresztą nie unikniemy, bo nowy Ład Świata powstaje za sprawą sztucznego terroryzmu. Na pieczęci masonów obrządku szkockiego widnieją słowa ordo ab chao, co znaczy: ład z chaosu. Iluminaci dokładają wszelkich starań, by wywołać chaos - służą temu: znoszenie granic, małżeństwa mieszane, małżeństwa homoseksualne, zdziczenie dzieci i całych społeczeństw za sprawa przemocy i seksu w telewizji, gier video, Internetu, eliminowanie takich wartości jak rodzina, tradycja, honor, godność osobista, poprzez propagowanie zboczeń, rozpowszechnianie pornografii i narkotyków...” /Jan Van Helsing - Ręce precz od tej książki /


[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: michak
24 XII 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

2 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają