[edytuj autora]

Gaja Grzegorzewska

Zdjęcie Gaja Grzegorzewska
Data urodzenia: 1980-05-11
Miejsce urodzenia: Kraków, Polska

Gaja Grzegorzewska o sobie:

Po ukończeniu VIII LO w Krakowie, zdawałam na architekturę, na którą się na szczęście nie dostałam. By nie zmarnować roku zaczęłam przypadkowe studia a że było to bibliotekoznawstwo porzuciłam je po trzech miesiącach. Następnie startowałam na reżyserię. Po tej nieudanej próbie zdecydowałam się na filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i tam już zostałam. Studia zakończyłam pracą magisterską na temat serialu "Sex and the City" (Seks w wielkim mieście) i prezentowanym w nim nowym typie kobiety.

Równocześnie pracowałam jako recepcjonistka, naganiałam turystów do hostelu, pracowałam w Teatrze Groteska w Krakowie i jako kelnerka.

Już w podstawówce zaczęłam przejawiać zainteresowanie różnymi dziedzinami sztuki. Na początku były to przede wszystkim filmy. Dużą popularnością cieszył się dwuodcinkowy serial o transwestycie Bogdanie („Bogdan i tajemnicza komnata” oraz „Bogdan i zamek magika”). Na początku liceum porzuciłam film dla literatury. Powstały wtedy takie utwory jak scenariusz opowiadający o angielskich wampirach mieszkających na Litwie oraz wieloaktowy dramat, w którym okazywało się, że prawie wszyscy koszykarze NBA to geje. W ciągu tych płodnych lat powstało także wiele komiksów, obrazów, niedokończonych książek i opowiadań. Mam trzynastoletniego rudego kota.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Goyathlay
27 IV 2010 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

12 książek w naszym katalogu
2 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają