[edytuj autora]

Erich Fromm

Zdjęcie Erich Fromm
Erich Fromm (ur. 23 marca 1900 r. we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, zm. 18 marca 1980 r. w Muralto k. Locarno, Tessin w Szwajcarii) – niemiecki filozof, socjolog, psycholog i psychoanalityk pochodzenia żydowskiego.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"My, istoty ludzkie, wyposażeni jesteśmy w wewnętrzne, głęboko zakotwiczone pragnienie życia - dawania wyrazu naszym zdolnościom, aktywności, związkom z innymi ludźmi, ucieczki z więziennej celi egoizmu"
Dodał: Karolina Dodano: 12 II 2009 (ponad 11 lat temu)
+3 0


"Nikomu nie zaleca się, by rzucił swą pracę i poszedł spać, zwłaszcza zaś by miał sny. Ale ponieważ ciało nie może wytrzymać długiego nocnego czuwania, to te chwile, które natura przeznacza dla nas na odpoczynek, przynoszą nam wraz ze snem rzecz dodatkową, cenniejszą niż sam sen: ta naturalna konieczność staje się źródłem przyjemności i nie śpimy po prostu, żeby żyć, lecz by nauczyć się żyć dobrze..."
Dodał: edziulka Dodano: 31 VII 2010 (ponad 9 lat temu)
+1 0


"Pierwszym i najważniejszym warunkiem, jaki winien być spełniony, jest sprawienie, aby wzrost każdego człowieka oraz rozwój jego potencjalnych możliwości stały się celem społecznych i politycznych działań; aby człowiek stał się jedynym celem tych dążeń, nigdy zaś środkiem dla kogokolwiek lub czegokolwiek poza nim samym"
Dodał: edziulka Dodano: 23 II 2010 (ponad 10 lat temu)
+1 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Dwie rozdarte i odległe od siebie drogi postępowania. Posiadać i mieć dla siebie, żyć w dobrobycie, a może zrezygnować z tego by być wolnym i szczęśliwym duchowo?? Czasami zdarza się, że czujemy się zmęczeni i bez jakiegoś celu w życiu. Mimo, iż pos...
Dodał: Artur Dodano: 15 II 2009, 00:22:19 (ponad 11 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Karolina
12 II 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

14 książek w naszym katalogu
4 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają