[edytuj autora]

Emilie Richards

Zdjęcie Emilie Richards
Emilie, która skończyła studia o kierunku pedagogiczno-rodzinnym, fascynują relacje zachodzące między członkami rodziny. Własną wielokrotnie portretowała na kartach kolejnych powieści. Przygodę z pisaniem zaczęła - dosłownie - z dzieckiem na rękach. Opiekowała się bowiem wtedy małym chłopcem o blond włoskach, którego imię nadała bohaterowi swojej pierwszej powieści. Bohaterowie następnych książek Emilie otrzymali imiona jej dwóch synów, zaś bohaterka - adoptowanej córeczki. Sześcioletnia Jessie przyleciała aż z Indii, i kiedy po dwudziestoczterogodzinnym locie wysiadła z samolotu, natychmiast stała się członkiem rodziny. Od tego czasu w powieściach Emilie wielokrotnie pojawiają się tematy związane z adopcją. Mąż Emilie, który jest pastorem, także stał się bohaterem jednej z książek. Rodzina pisarki wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania; przenosiła się ze stanu do stanu, dużo podróżowała po świecie. Emilie wykorzystała te doświadczenia, opisując nowo poznane miejsca i ludzi. Emilie twierdzi, że wszędzie można znaleźć ciekawy materiał na powieść. Pracy pisarza często towarzyszy frustracja, nieobca przedstawicielom innych zawodów. Kiedy jednak pod koniec dnia historia, nad którą Emilie pracuje, nareszcie zaczyna się rozwijać, pisarka uważa się za jedną z najszczęśliwszych osób na świecie. Więcej informacji na temat Emilie Richards można znaleźć na jej stronie internetowej: www.mcgeefamily.net/emilie
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"A wtedy, tylko z pomocą światła księżyca, mogli się udać na poszukiwanie swojej drogi do wolności."
Dodał: dona Dodano: 01 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


"High Ridge (...) było piekłem, po prostu i zwyczajnie piekłem, w którym skazani próbowali przechytrzyć lub udobruchać diabła albo umierali w da­remnym trudzie."
Dodał: dona Dodano: 01 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


"(...) miasto to za każdym razem próbowało go uwieść, choć bronił się przed nim chłodnym, dziennikarskim obiektywizmem."
Dodał: dona Dodano: 01 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: dona
17 X 2010 (ponad 10 lat temu)

Statystyki pisarza

20 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają