[edytuj autora]

E. L. Doctorow

Zdjęcie E. L. Doctorow
Urodzony w 1931 roku w Nowym Jorku, jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy drugiej połowy XX w. Debiutował w 1960 r. powieścią „Witajcie w ciężkich czasach”, zekranizowaną przez Burta Kennedy’ego w 1967 roku. Dwie inne jego powieści również doczekały się ekranizacji: słynny „Ragtime” (1975 r.) wyreżyserował Milos Forman, a w filmowej wersji powieści „Billy Bathgate” zagrał Dustin Hoffmanem i Nicole Kidman.

Edgar Lawrence Doctorow jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. National Book Award, trzykrotnym zdobywcą nagrody National Book Critics Circle i dwukrotnym laureatem PEN/Faulkner Award. W 2005 roku był nominowany do Nagrody Pulitzera za powieść o wojnie secesyjnej „Marsz”. Amerykańska Akademia Sztuki i Literatury uhonorowała autora medalem Williama Deana Howellsa za powieść „Billy Bathgate”.

W Polsce ukazały się m. in. „Księga Daniela”, „Ragtime”, „Jezioro Nurów”, „Wystawa światowa”, „Miasto Boże”, „Marsz”, „Homer i Langley” oraz zbiory opowiadań „Żywoty poetów” i „Mnóstwo czasu”.

[edytuj opis]

Najwyżej oceniane książki autora

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Miravelle
30 XII 2015 (ponad 5 lat temu)

Statystyki pisarza

1 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają