[edytuj autora]

Danielle Steel

Zdjęcie Danielle Steel
Danielle Steel, ur. 14 sierpnia 1947 w San Francisco, California.
Pisarka amerykańska, autorka ponad 50 książek, z których większość stała się bestsellerami i których łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy. Z powodu faktu, iż jej książki utrzymują się na pierwszym miejscu list bestsellerów, Steel trafiła nawet do „Księgi Guinnessa”. Bardzo popularna jest także w Polsce. Steel udziela się społecznie – jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego oraz rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych. Po kilku nieudanych związkach znalazła swoje szczęście – od pięciu lat jest szczęśliwą mężatką.
Powieści Danielle Steel mają moc oczarowywania kobiet, nie jest to jednak czar zwodniczy, bowiem autorka konsekwentnie daje wyraz przeświadczeniu, że dobro ma zdolność pokonania zła, że miłość może roztopić nienawiść, że warto czekać na jedyną szansę i wykorzystać ją. Każda czytelniczka w bohaterkach książek Steel znajdzie coś dla siebie – pociechę, nadzieję, rozrywkę, refleksję. Dzieje się tak być może dlatego, iż ta „gwiazda literatury kobiecej” – jak o niej mówią – piękna, utalentowana i pracowita, zaznała zarówno szczęścia, jak i rozpaczy: po utracie syna, goryczy rozczarowań w miłości, zniechęcenia po nagonkach prasy brukowej… Fabuły jej powieści rozgrywają się więc wśród rzeczywistych ludzi i ich realnych problemów – pomysły, jak sama mówi, czerpie z życia. Pasją Danielle Steel jest pisanie, radością – jej dzieci, a hobby stanowią zwierzęta (hoduje pięć psów, królika, papugę i świnkę). Pisarka mówi: „Niektórzy pytają mnie, jak długo będę pisać. Mam jedną odpowiedź - do końca”.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Błędy są częścią życia."
Dodał: dona Dodano: 30 VI 2011 (ponad 9 lat temu)
+3 0


"...czasami za cud trzeba drogo zapłacić."
Dodał: dona Dodano: 30 VI 2011 (ponad 9 lat temu)
+2 0


"Nie naprawiaj czegoś, co nie jest zepsute."
Dodał: dona Dodano: 30 VI 2011 (ponad 9 lat temu)
+2 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do poduszki..
Dyskusja do książki "Anioł Johnny"
Do poduszki kiedy masz doła i myślisz, że gorzej być nie może.. ta książka pokazuje nam, że są gorsze nieszczęścia, z których można wyjść `cało`. : ] Jeśli ma się ochotę popłakać tak bez powodu, ta książka nadaje sens naszym uronionym łzom. : ] Bardz...
Dodał: RubyAngel Dodano: 05 VIII 2010, 21:42:58 (ponad 10 lat temu)
A wy co sądzicie o jej twórczości, i o tej książce? Ja mogę tylko tą polecić, ale to oczywiście moje skromne zdanie.
Dodał: lenka Dodano: 29 IV 2010, 17:37:00 (ponad 11 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 4.68
Liczba głosów: 8

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Komar
09 X 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

124 książek w naszym katalogu
7 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają