[edytuj autora]

Cecilia Randall

Zdjęcie Cecilia Randall
Urodziła się w Modenie i, jak sama mówi o sobie, wyrosła na „chlebie, książkach i komiksach”. Ukończyła studia na wydziale Języków i Literatur Obcych, a także studia w dziedzinie Komunikacji i Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie w Bolonii, po których zaczęła pracować jako graficzka, projektantka stron internetowych i ilustratorka.

Jej debiut literacki przypadł na grudzień 2006 roku, kiedy opublikowała pierwszą powieść Hyperversum. W 2007 roku w antologii L'ombra del Duomo (Cień katedry) zostało opublikowane opowiadanie I due leoni (Dwa lwy). Pod koniec tego samego roku ukazała się kolejna powieść Il Falco e il Leone (Sokół i Lew, Giunti), a Hyperversum zdobyło nagrodę literacką Premio Letterario Nazionale Insula Romana, w kategorii „Proza dla młodzieży”. W 2008 w antologii Mutazioni (Mutacje, Perrone) ukazało się kolejne opowiadanie L'ultimo giorno (Ostatni dzień).

Saga Hyperversum w styczniu 2009 roku doczekała się kolejnej części Il Cavaliere del Tempo (Rycerz Czasu), a w marcu w antologii Sanctuary (Asengard) zostało opublikowane opowiadanie Angeli e uomini (Anioły i ludzie). W październiku 2010 roku wydana została nowa powieść fantasy Gens Arcana (Mondadori), której akcja umiejscowiona jest we Florencji Wawrzyńca Medyceusza.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Nie trzeba być bohaterem, żeby przeżyć, jeśli ma się kogoś, dla kogo warto walczyć."
Dodał: siialala Dodano: 10 III 2012 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"-Gdybym znała swoją przyszłość, znaczyłoby to, że została ona już zapisana, a to z kolei znaczyłoby, że nie można jej już zmieniać."
Dodał: Goyathlay Dodano: 25 IX 2011 (ponad 9 lat temu)
+1 0


"Być może był jeszcze jakiś sposób, by wszystko naprawić, być może nie wszystko zostało stracone."
Dodał: Goyathlay Dodano: 25 IX 2011 (ponad 9 lat temu)
+1 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Nie wiecie czasem które wydarzenia, osoby, miejsca itp. opisane w książce są prawdziwe, a które wymyślone przez autorkę?
Dodał: Patiju Dodano: 28 VII 2012, 20:52:24 (ponad 8 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: siialala
11 III 2012 (ponad 8 lat temu)

Statystyki pisarza

2 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają