[edytuj autora]

Anna Chęćka-Gotkowicz

Zdjęcie Anna Chęćka-Gotkowicz
Anna Chęćka – Gotkowicz (ur.1975) - doktor filozofii, pianistka, literat, pedagog, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Zakład Estetyki i Filozofii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego.

Wykształcenie muzyczne

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Wejherowie, by ją kontynuować w klasie Waldemara Wojtala w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1993 roku. Studia pianistyczne kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie Waldemara Wojtala, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1998 roku. W latach 1998-99, jako stypendystka Rządu Francuskiego, przebywała w Paryżu, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pianistyczne pod kierunkiem Bernarda Ringeissena.

Jest laureatką II nagrody na XIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (1990), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym, Ragusa Ibla (1993) oraz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na stypendia artystyczne TiFC, Warszawa (1994).
Działalność naukowa

W 2005 roku na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii, specjalność: estetyka za pracę pt. „Wartościowanie muzyki. Z zagadnień metakrytyki wykonania utworu muzycznego”. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Zakład Estetyki i Filozofii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zajmuje się estetyką muzyczną, filozofią sztuki oraz związkami między literaturą i muzyką. Uczestniczyła w licznych konferencjach naukowych: m.in. w konferencji Koła teoretyków Literatury Uniwersytetu Gdańskiego „Chopinowskie Rezonanse”, gdzie wygłosiła referat pt. „Niewinne słuchanie Chopina, czyli o tym, czego wykonawca może się nauczyć od melomana”. Natomiast na Ogólnopolskiej Konferencji Literackiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oraz Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku pt. "Koniec" przedstawiła pracę pt. "Da capo al fine".


[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Serfer
08 V 2013 (ponad 8 lat temu)

Statystyki pisarza

2 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają